אודות

אודות

הסודות מאחורי הצלחה בשוק ההון והצלחה בחיים בכלל נמצאים בין היתר בידיו של צביקה ברגמן.

צביקה ברגמן הינו איש עסקים וסופר מצליח אשר הגיע למעמדו הנכבד על ידי רכישת ידע והשכלה במגוון תחומים בכוחות עצמו.

הוא כתב חמישים ספרים, אשר רובם עוסקים בעולם כלכלת המשפחה ,חינוך פיננסי, עסקים, ושוק ההון בפרט וספריו בתחום הם מהמצליחים ביותר ברשתות סטימצקי וצומת ספרים.

בשנת 1995 הוא הקים את פורום שוק ההון הראשון בישראל באינטרנט. צביקה אינו כותב תיאוריות והגיגים, הוא כותב מתוך ניסיון אישי. כל סוד שהוא חושף וכל המלצה נבדקה תחילה על ידיו.

בספריו והרצאותיו הוא אינו מעביר ידע ואינפורמציה בלבד, אלא נוטע בקהל שלו מוטיבציה ומחדיר בהם רצון לקום ולעשות. רבים מהקוראים שלו מספרים כי הוא שינה את חייהם.

חזון עסקי

החזון של צביקה הוא לסייע לאנשים לחולל שינוי חיובי בחייהם, ללמד אותם כיצד לפרוץ את המעגל בו הם נמצאים ולהעביר את הידע הרב שרכש בשוק ההון מתוך ניסיון אישי.

ידע אשר יוביל אותם למסלול של הצלחה כלכלית ואישית. צביקה ברגמן מגשים חזון זה על ידי כתיבת ספרים והעברת הרצאות בצורה קלה, פשוטה וברורה.

רוב ספרי שוק ההון והכלכלה בישראל הם ספרים מתורגמים ומייגעים שנכתבו על ידי פרופסורים, הכתובים בשפה מסובכת עבור אדם שאינו מגיע מהתחום ואין בידיו אפילו את הידע הבסיסי בנושא.

צביקה הוא הסופר הפורה ביותר בישראל בתחום וספריו מתורגמים לאנגלית ונמכרים ברשת אמזון.

אלמנט נוסף בעל משמעות אשר קיים בספרים וההרצאות של צביקה ברגמן הוא המוטיבציה, הנעה לפעולה.

צביקה יוצא מתוך אמונה, שאם מישהו אחר "עשה את זה" גם אתה יכול לעשות את זה. אנשים רוצים להצליח, רוצים להרוויח, אבל לא תמיד יודעים איך וגם אם כן, צריכים לעיתים דחיפה כדי לפעול.

אנשים רבים רוצים שינוי, אך ממשיכים ללכת במסלול המוכר והידוע, צביקה יודע להשפיע עליהם ולתת להם את הדחיפה לה הם זקוקים.

בכיתה ב' צביקה ברגמן ביצע את המכירה הראשונה שלו וגילה את ה"דרייב" שלו להצלחה כלכלית, "לעשות כסף".

זה קרה במקרה, הוא רכש קנה סוכר בלירה, אחד מחבריו לכיתה שאל כמה עלה לו קנה הסוכר, שבר חתיכה מהקנה ושילם לו לירה בעדה, מה שנתן לצביקה את הרעיון לחתוך את קנה הסוכר למספר חתיכות ולמכור כל חתיכה בלירה. העסקים הבאים לא איחרו לבוא.

סיבות אישיות להקמת העסק

בגיל 16 כבררצה להתחיל להשקיע בבורסה וללמוד על שוק ההון. הוא קנה ספר וכך התחיל את דרכו בתחום.

צביקה הוא אוטודידקט עם חוש עסקי מפותח, אשר הסיבה העיקרית לעיסוקו כסופר ומרצה היא הרצון לחלוק את הידע שאסף.

הוא נהנה לראות אנשים שבזכות הידע שקיבלו ממנו זכו לתובנות חדשות, יצאו לדרך חדשה והצליחו בה.

בנוסף לידע הרב שרכש בתחום הכספים הוא למד שפת גוף, ניהול מו"מ, איך להשפיע על אנשים ולהכניס אש למנועים שלהם, הכול כדי להתפתח וללמוד ללא הפסקה, לא לקפוא על השמרים ולשתף אחרים בתובנותיו.

המפתחות העיקריים להצלחה עליהם צביקה מרצה וחי על פיהם הם למידה אינסופית ואימוץ דברים חדשים ויצירת שינוי.

במה צביקה ברגמן מצטיין?

העברת מסר מסובך בצורה מפושטת וקלה.

היכולת להניע אנשים לפעולה ולגרום להם להאמין בעצמם – "לא משנה מה עשית עד עכשיו, מעכשיו תוכל לעשות כל מה שאתה מאמין בו וחולם לעשות"

האמת ורק את האמת ואת כל האמת – צביקה מחויב להעביר את הידע שרכש תוך כדי ציון הקשיים והסיכונים. במידת הצורך הוא מזהיר מפני סיכונים שיכולים להוביל להפסד יחד עם ציון יתרונות ומעלות הצעד

 במה העסק שונה מעסקים אחרים בתחומו?

ישר ולעניין – צביקה אינו מבזבז את זמנו של הקורא.

צביקה הוא הכותב והמוציא לאור (הכול מתוך שיקולים כלכליים)

בנוסף לכתיבה הוא מעביר הרצאות בנושאים שונים ולקהלים שונים, כגון: הרצאות מול הורים לילדים שעומדים להתחיל ללמוד חינוך פיננסי, הרצאות בתחום המוטיבציה ועוד. הוא הרצה בתוכנית readysetgo בחסות קרן אריסון לחינוך פיננסי והשתתף בועדת שוק ההון ברשות אסא כשר, אשר בדקה את הקוד האתי בפורום הכלכלי באינטרנט.

כתיבה מעשית על השוק הישראלי. צביקה ברגמן חי את השוק וכותב מתוך ניסיון אישי. ראשית כל, הוא חבריו ומכריו מנסים השקעה או צעד מסוימים ורק לאחר מכן הוא משתף את הקוראים. הוא אינו מפתח תיאוריות ומעביר חומר עיוני בלבד. (כמעט כל הספרים בישראל בתחום שוק ההון מתורגמים ואינם מדברים ישירות על השוק בארץ).

תכנונים עתידיים

צביקה ברגמן נמצא בתנועה מתמדת.

בימים אלו הוא הקים אתר לסמינרים וירטואליים. הוא מציע לאנשים המעוניינים ללמוד איך להצליח בשוק ההון, קורס זמין, נגיש, נוח וזול. במקום להגיע למכללה, לבזבז זמן יקר, אם זה הזמן שמושקע בדרך ההגעה, חניה וחזרה, משך השיעור, מינימום שעה כדי להצדיק את התשלום, להתחייב למועד שיעור ספציפי ולשלם עשרות שקלים, ניתן ללמוד מהבית קורס פיננסי מעשי בכל זמן שתבחרו.

בקרוב ייצאו שני ספרים חדשים שלו בנושא דיבור בציבור ועל מטרות ומוטיבציה.

מתוך הספר על מטרות ומוטיבציה: אינטראקציה בינאישית – על מנת להפוך למצליח יותר ממה שאתה היום, אתה חייב לצאת ממעגל המכרים הנוכחי שלך, עליך להתחבר למצליחנים. כאשר אתה מכיר אנשים חדשים נפתחים אצלך ערוצי חשיבה חדשים, אנשים שנמצאים באותו מעגל, חושבים באופן דומה. עליך לקשור קשרים בכל מקום שאתה נמצא בו. היום הכרת אדם אחד, לו יש 3 חברים והם מחפשים אדם נוסף להשקעה מובטחת, והנה "במקרה" אתה הוא האדם הזה. אם תמשיך לעשות כל הזמן מה שתמיד עשית תגיע רק לאן שהגעת, כדי להתפתח צריך לעשות דברים חדשים.

סיפורי הצלחה

ספריו רבי המכר הם סיפור הצלחה בפני עצמם.

כל אדם שקם ועושה מעשה בהשפעתו של צביקה נחשב בעיניו לסיפור הצלחה.

להלן אחד מהסיפורים:
לא מזמן הוא נפגש עם מנהלת החברה בתחום קרנות נאמנות כדי לתת להם טיפים לאתר. בסוף הפגישה היא סיפרה לו שלמעשה היא התחילה את דרכה בשוק ההון בעקבות ספריו והוא נתן לה את הכוח לעשות זאת.

סיפורים אישיים בתהליך הקמת העסק וניהול העסק עד כה וקשיים

בשנת 1990 צביקה החל להתעניין בנדל"ן. הוא גילה כי ניתן לקנות בבאר שבע דירות במחירים זולים עד מצחיקים ב-15 אלף דולר ולהשכיר אותן ב-1500 ₪-2000 ₪ בחודש, מדובר בתשואה מדהימה. הוא קנה מספר דירות וכיום הדירות האלו שוות מעל ל-100 אלף דולר כל אחת. הוא סיפר לכל חבריו, כתב על כך באחד מספריו ורוב האנשים לא עשו עם זה כלום.

"יותר קל לשבת בבתי קפה ולספר למה זה לא יצליח מאשר להניע את הרכב ולנסוע לב"ש" אומר צביקה על אנשים שאחר כך ממשיכים לקטר כי הם לא מרוויחים יותר כסף. זה היה אחד מהמקרים בהם הבין צביקה כי לא מספיק להעביר ידע אלא צריך להשפיע על אנשים ולהניע אותם לפעולה.

בתחילת דרכו ובצעדיו הראשונים כסופר היה לו קושי רב להביא עצמו לתודעת הציבור במיוחד כי הוא משווק עצמו באופן עצמאי, אף אחד לא דוחף את הספרים שלו והוא אינו משתתף במבצעים הפופולאריים ברשתות הספרים.

הוא נעזר ביחסי ציבור, כתב מאמרים ועם הרבה דחיפה עצמית הוא קיבל את הצ'אנס שלו. זימנו אותו להופיע בטלוויזיה בין היתר אצל חדשות ערוץ 2 ,ערוץ 10 ,ערוץ 1 ואט אט דרכו להכרה נסללה. כל פעם בעצם שמתחילים משהו חדש יש קושי מסוים, צריך לקבל אותו ולהתמודד עימו בגאון.

תמיכה מחברים ומשפחה

צביקה ברגמן דואג להיות בסביבה חיובית ותומכת בלבד, לאנשים שליליים אין מקום בחייו. הוא קורא לאנשים כאלה, "מרעילי בארות", הם תמיד ימצאו סיבה או הסבר למה זה לא יעבוד.

תחביבים

גידול תוכים – גם על זה הוא הוציא ספר, מגדל שני כלבים גדולים, נוספים: קריאה ומוסיקה וכמובן: ספרים, ספרים ועוד קצת ספרים.

המוצרים והשירותים שלי

ספרים

הרצאות

המטרה העיקרית שלו בהרצאות היא הרצון להשפיע על אנשים. השאיפה שלו היא שהם ייצאו שונים, גם אם במידה קטנה, מהאופן בו הם נכנסו להרצאה ויעשו צעד ראשון לקראת ההצלחה וזה עובד. הוא משלב בהרצאה שלו הומור וסיפורים אישיים מעניינים ומעוררי השראה. הוא גורם לגלגלי המוח של הקהל לנוע, כל אחד לוקח מההרצאה משהו אחר. יש כאלו שמגיעים להרצאה בשלים ומוכנים להתחיל תהליך חדש ואז ההשפעה עליהם תהיה גדולה יותר ויש כאלו שעדיין לא נמצאים במקום הזה ויתכן ומה שנאמר בהרצאה יעלה במוחם בשלב מאוחר יותר. להרצאות ביקוש רב.

סמינרים

הרצאות מצולמות באולפן וירטואלי. הנרשמים מקבלים ספרים רלוונטיים לחומר הלימודי.
כיום מתועדים לעלות לאוויר שישה סמינרים מצולמים. כל סמינר מחולק ל-15-20 שיעורים קצרים. משך סמינר כשלוש שעות – קצר ולעניין.

אישי – חברתי/פוליטי

צביקה בעד המחאה החברתית, יחד עם זאת הוא מאמין שכל אחד צריך לפעול לטובת עצמו ולא לחכות שהמדינה תעשה בשבילו. הוא מאמץ בחום את המשפט אל תשאל מה המדינה יכולה לעשות בשבילך אלא מה גם אתה יכול לעשות לטובת המדינה ולטובת עצמך.

מבט חיצוני עיתונאי

צביקה ברגמן קנה אותי. למה הכוונה?! הוא לא ניסה להרשים אותי יתר על המידה, הוא לא סיפר לי אינספור סיפורי הצלחה אישיים שלו, אך הגישה שלו לחיים ולאנשים, שפת הגוף, "האני מאמין" שלו שנחשף במהלך הריאיון ומעט הסיפורים האישיים ששמעתי ממנו, כל אלו גרמו לי לרצות לרוץ ולקנות את ספריו.

מספריו של צביקה ברגמן המתורגמים לסינית: