בחירת דומיין שם מתחם לקידום האתר שלך

בחירת דומיין שם מתחם לקידום האתר שלך

עד כמה דומיין משפיע על קידום אתרים? אם תשאלו מקדם אתרים מקצועי בגוגל – סיכוי טוב שהוא יגיד לכם שלא יותר מדי. זאת הכוונה, לשם הדומיין עצמו – שיותר קשור למותג. יש הרבה פרמטרים אחרים שכן משפיעים מאד על SEO (קידום אתרים אורגני) ברמת הדומיין – למשל כמה קישורים מפנים לדומיין, מאלו אתרים ועוד.

אך במאמר הנוכחי נדבר על בחירת דומיינים בהקשרים כלליים ולא רק באספקט של קידום אורגני בגוגל. מוכנים?

  1. לעולם אל תנסה לתפוס טרמפ על שם של חברה קיימת וידועה. לא מעט משקיעי שמות מתחם רכשו דומיינים של חברות ידועות כמו למשל קוקה קולה בכיתוב שגוי כלומר אם שם האתר המקורי www.cocacola.com  רכשו המשקיעים את הדומיין www.kokakola.com  או www.coca-cola.co.il  בתקווה לזכות בתנועה לאתר שלהם או בתקווה שבקוקה קולה ישלמו להם כסף על מנת שישחררו להם את שם המתחם.בית המשפט לא רואה זאת בעין יפה וניסיון להרוויח על חשבונו של גוף גדול עשוי לעלות לך מלבד איבוד הדומיין גם כספים בתשלומי פיצויים ועורכי דין.הפסיקה בתחום ברורה מאד וחד משמעית בארץ ובעולם וניסיונות לתפוס טרמפ על הדומיין של סלקום ,אמזון ,יאהו ואחרים נכשלו.
  2. שם המתחם צריך שיהיה כמה שיותר קצר.עד סוף שנת 1999 ניתן היה לרכוש ברשת האינטרנט הישראלית שמות מתחם בני אות אחת או שתי אותיות למשל www.a.co.il  או לדוגמא www.bb.co.il .החל משנת 2000 ניתן לרשום שמות מתחם החל מ3 תוים ומעלה.חפש תמיד שמות מתחם בעלי מספר התוים הקטן ביותר.אין זה אומר ששם מתחם בן 3 תוים לנצח יהיה טוב יותר משם מתחת בן חמש תווים אולם זכור כי עליך לנסות לעשות זאת קצר ככל האפשר.
  3. שם המתחם צריך להיות קליט וזכיר.שם קליט ניתן להעביר בין אנשים בשיחת טלפון בלי לרשום כלום.אם אומר לך להכנס לאתר שלי ששמו סודות לא תתקשה לזכור את שם האתר.לעומת זאת שם של אתר כמו מרכז ספרי הצלחה והשראה יהיה קשה לזכור וסביר להניח שכשתגיע הביתה ותשב מול המסך לא תזכור במדויק את שם האתר.
  4. שם המתחם צריך להיכתב בדיוק כמו שהוא נשמע.לנקודה משמעות מכרעת על שם המתחם שלך.בשפה העברית ישנן אותיות שקשה לכתוב אותן בשפה לועזית מאחר ואין באנגלית אותיות זהות לאות ח,צ,ש.
    אם תתבקש להיכנס בשם אומנות לא תתקשה להגיע לאתר מאחר וההגיון אומר שעליך להקליד את הכתובת הבאה www.omanut.co.il  אולם אם תתבקש להכנס לאתר בשם הנסיך תוכל לנסות אפשרויות רבות כמו למשל

www.anasih.co.il

www.hanasih.co.il

www.anacih.co.il

www.hnacihe.co.il

ועוד מיני סוגים של אפשרויות.אותו דבר אם אבקש ממך להיכנס לאתר ששמו אמיר , אז תוכל להקליד בלי לטעות www.amir.co.il   אולם אם תתבקש להכנס לאתר ששמו צחי תנסה  להגיע לאתר בהקלדות שגויות כמו למשל:

www.zahi.co.il

www.tsahi.co.il

www.zachi.co.il

www.tsachi.co.il

וכפי שאתה כבר יכול להבין שם מתחם בעל מספר אפשרויות הקלדה נחשב שם נחות לכן עליך לבחור שם מתחם הנכתב כמו שהוא נשמע.

5. שם של אתר יכול להיות גם מספר טלפון. אם אתה יכול להשיג מספר טלפון קווי או סלולרי וגם דומיין הכולל את המספר הזה אתה עשוי למכור לארק שם של אתר אלא חבילת שלמה שעשויה לסייע מאד למי שמבקש לעשות את עסקיו דרך הרשת והטלפון.היכולת לחבר אחד הדומיין לטלפון מחזקת אותו בתנאי כמובן שמדובר במסר זכיר וקליט.

6. אם אתה מחפש דומיין עבורך חשוב מאד שהדומיין ישא את שם האתר שלך.באתר שלי סודות פרסומים כלכליים של האתר סודות הוא גם הדומייןwww.sodot.co.il .בצורה זו קל לזכור את הדומיין לפי שם האתר ואת האתר לפי שם הדומיין.אם לאתר שלי היו קוראים "ספרים על עסקים " למשל מי שהיה זוכר את שם האתר היה מנסה למצוא את האתר בגוגל למשל והיה מוצא אתרים רבים אבל את שלי לא.גם כאשר אתה קונה דומיין להשקעה חושב מי עשוי להיות הלקוח שלך ,איזה אתר הוא יוכל להקים עם הדומיין הזה והאם הוא יוכל לקרוא לאתר בשם של הדומיין.

המשקיע של הדומיין drugs .com  קיבל 823 אלף דולר רק משום שמישהו שרצה למכור תרופות ברשת היה צריך את השם הזה!.

7. מצאת שם דומיין שאתה מבקש לקנות אבל הוא תפוס? אל תרים ידיים.הכנס לאתר http://www.whois.org.il

ובדוק למי שייך הדומיין ,מה מספר הטלפון שלו ובדוק האם הוא רוצה למכור את הדומיין הזה או לחילופין מתי מסתיים תאריך הרישום של הדומיין.יתכן שבעל הדומיין הנוכחי יתייאש ממנו ולא יחדש אותו אם עדין לא הקים עליו אתר כלשהו.זכור ,שלא גמור עד שזה לא גמור.אולי תוכל לשלם מחיר "טוב" על דומיין שתוכל למכור בעתיד במחיר טוב יותר.כניסה לאתר http://www.whois.org.il והקלדת שם הדומיין המבוקש בחלונית תגלה לך את כל הסודות שחיפשת אודות בעל הדומיין.

8. אם הלקוח שלך יהיה ישראלי השקע בדומיין עם סיומת co.il   אם הלקוח שלך להיות צרפתי השקע בדומיין עם סיומת fr .אל תחשוב שאם מצאת דומיין מדהים עם סיומת של מדינה אחרת בהכרח מצאת מציאה.דומיין עם סיומת מקומית משדר אמינות ושורשיות וזה חשוב מאד למי שמבקש לשדר את אלה ומי לא…..

9. נסה לראות קדימה ולחשוב על הטרנדים הבאים.יש לא מעט טרנדים שהגיעו אחרי שמות המתחם ויזמים זריזים הצליחו לרכוש שמות מתחם רגע לפני שהטרנד נפוץ לכל עבר והרוויחו.מחפש דוגמאות על טרנדים כאלה ? בבקשה:sms ,אנרגיה ירוקה ,אוכל בריא ,חיסכון באנרגיה, מכונית חשמלית וזה רק על קצה המזלג.הייה קשוב למה שעומד לקרות וחשוב את אתה יכול לתרגם את זה לדומיין טוב.

10. אתרים שנותנים דומיין חינם לא עושים לך טובה.בין אם אתה רוצה לקנות דומיין להשקעה ובין עבור אתר שאתה עומד להקים אתה חייב שיהיה לך דומיין עצמאי בעל משמעות אחרת אתה מפספס את הנקודה המרכזי.אפילו מנועי החיפוש לא מייחסים חשיבות יתרה לדומיינים חינם מאתרים אז למה שאנשים כן יעשו כך? אל תאסוף גרוטאות ,חפש זהב.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email