הבנק ואתה – עצות זהב להצליח לקבל הרבה יותר מהבנק שלך

הבנק ואתה - עצות זהב להצליח לקבל הרבה יותר מהבנק שלך

אחת הפרדיגמות הגדולות שיש לכל אחד מאיתנו היא קדושת הבנק. בכל מקום שאליו אנחנו מגיעים אנחנו יודעים לעמוד על שלנו ולנסות לקבל יותר. זה מתחיל בקניות בשוק או בקניה נבונה בסופר מרקט, ממשיך בקנייה של ביגוד, במשא ומתן מוצלח על הורדת מחיר בקניית מכשיר חשמלי וקבלת מימון נוח בריבית נמוכה בקניית מכונית ועד לקבלת הנחה משמעותית ושאר הטבות כשקונים דירה.

אבל…. כאשר אנחנו מגיעים לבנק אנו נתקפים בחרדת קודש, וכאשר אנחנו יושבים מול הפקיד, המילה היחידה שאנחנו יודעים לומר היא "בסדר".

התמודדות מול הבנקים

במאמר זה אנסה לתת לך מספר כלים על מנת להבין ולהצליח לקבל הרבה יותר מהבנק, ובכך להצליח ולהרוויח המון כסף. ישנם לא מעטים מכם אשר חושבים כי אחוז לכאן או אחוז לשם לא ממש משנים. כדי להבין את גודל הטעות אתן לכם את הדוגמא הבאה.

ריבית קטנה שעושה הבדל גדול

שקד סגר סכום של 100 אלף ש"ח בריבית של שלושה אחוז ל-40 שנה. בתום התקופה יקבל שקד סכום של 325 אלף ש"ח.
שי סגר את אותו סכום, 100 אלף ש"ח בריבית של חמישה אחוז גם הוא ל-40 שנה. בתום התקופה יקבל שי סכום של 700 אלף ש"ח.

אותו סכום , אותן שנים והבדל של 375 אלף ש"ח בזכות אותם שני אחוזים קטנים.

עכשיו, כאשר אתם מבינים את חשיבותם של אותם שני אחוזים ומבינים כי הסכמה המיידית לקבל את כל מה שהפקיד נותן לכם היא פרדיגמה שיש לנפץ, הרי לכם מספר עצות וסודות.

עצות זהב להתנהלות בבנק שלך

 1. לכל לקוח בבנק יש דרוג. שאל את פקיד ההשקעות מה המדרג שלך בבואך לסגור סכום כסף לפיקדון. כל מדרג מקבל אחוז אחר על אותו פיקדון – לא כולם שווים בפני הבנק.
 2. העלאת דירוג. כדי להעלות את המדרג שלך אתה יכול לצרף אליך לשיחה עם פקיד ההשקעות בן משפחה שחשבונו מתנהל בבנק. אם לך יש 100 אלף ש"ח בחסכונות ולקרוב המשפחה 80 אלף ש"ח, יחד תוכלו לקבל יותר – טובים השניים מן האחד.
 3. הטבות נופלות אוטומטית. אם קיבלת ריבית טובה לחודש והפיקדון מתחדש אוטומטית, דע כי בתום החודש תיפול ההטבה שקיבלת ושוב תקבל ריבית נמוכה. זכור לרשום לעצמך לצלצל לפקיד ההשקעות ולקבל את ההטבה שקיבלת בעבר.
 4. לכל פקיד השקעות סמכויות אחרות. דע כי על מנת לקבל הטבות מסוימות על פקיד ההשקעות שלך לקבל אישור מגבוה. לחץ על פקיד הבנק שלך הוא דבר חשוב, אולם יש לתת לו את הזמן לקבל את האישור. אם הוא אומר שהוא יחזור אליך מאוחר יותר, זה בגלל שהוא צריך לקבל אישור.
 5. בנק מתחרה. לעיתים , כשיש לך סכום כסף גדול כדאי לבקר בבנק מתחרה ולקבל מידע לגבי הריבית שתוכל לקבל אצלם. כבר למדת ששני אחוזים עשויים להכפיל לך את הכסף באותו פרק זמן. למד לטפל בכסף שלך ולדאוג שיעבוד עבורך בצורה אופטימלית.

אנחנו מאמנים ומתאמנים, עובדים וחוסכים, אבל במקרים רבים לא מבצעים את שיחת הטלפון או הבדיקה, האם הכסף שלנו מטופל כראוי. פעולה נכונה יכולה לגרום לנו להרוויח יותר כסף משנה שלמה של עבודה.

בואו נהפוך את הבנק מקודש לחול

על מנת שיהיה לכם יותר קל להפנים את התורה מצורפות שש שאלות שיעזרו לכם בתהליך.

 1. מה צריך לקרות כדי שאתנהג אחרת בבנק ואתחיל להרוויח יותר?
 2. מתי אתחיל לפעול ?
 3. מה חייב לקרות בסוף התהליך של היחסים החדשים עם הבנק?
 4. מה ההרגלים שעוצרים אותי מלנהוג אחרת?
 5. האם קבלת ריבית גבוהה יותר באמת יכולה לקדם אותי?
 6. מה מונע בעדי להתחיל כבר היום ולהרים טלפון לפקידה בבנק?

  >>אולי יעניין אתכם להאזין לפודקאסט כלכלי

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email