התרנגולת שמטילה ביצי זהב – או להרוויח בבורסה צריך לדעת

יום אחד זה קורה. אחרי השקעות רבות שביצעת, כאלה שהן טובות יותר וכאלה שהן טובות פחות היא מגיעה. השקעה נכונה, חכמה, חמה, בסכום המתאים ובטיימינג המדויק ומתחילה להכניס לך כסף.

המניה שרכשת מתחילה לעלות ומתקרבת לרף הדמיוני העליון שהצבת עבורה. עוד לפני שהחלטת בינך לבין עצמך מה תעשה אם היא תשבור את הרף הזה שהצבת למניה שלך והיא כבר שברה אותו.
בנקודה זו אתה מתחיל להילחץ.

"היי ,מה קורה כאן? באמת אפשר לעשות קצת כסף במניה הזאת כנראה. מה לעזאזל אני עושה עם זה והרי אף אחד לא הכין אותי להתפתחות כזאת"

תמצא את עצמך שואל את המשקיע שבתוכך אבל הוא אין לו תשובה מנומקת עבורך. שקול לקחת קורס השקעות ואל תהיה תלוי באחרים.

אחרי כמה ימים שלא החלטת מה לעשות וכיצד לנהוג בהשקעה שמניבה לך כבר כמה עשרות אחוזים, בדיוק אז מגיעים כמה ימים של מימושים, הלחץ מזה שהרווחת כסף מהיר וקל מוביל אותך החוצה ואתה מוכר את המניה ואפילו לא מתבייש להצטער שלא מכרת אותה יום יומיים לפני כן ,טרום הירידות שאחזו בנייר, כי הרווח שלך היה יכול להיות גדול יותר בעוד כמה אחוזים.

אתה שמח. סופר את הכסף כי כולם מפמפמים כל הזמן לך שאת הכסף סופרים במדרגות. אבל בלא מעט מקרים תגלה בדיעבד כי מה שעשית כרגע הוא מעשה מטופש שעשה אותו האיכר שגידל תרנגולת שהטילה עבורו כל יום ביצה מזהב עד שיום אחד החליט לשחוט אותה על מנת להוציא את כל הביצים מבטנה כי למי יש זמן לחכות……או במילים אחרות המניה שזה עתה חיסלת את ההשקעה בה רק התחילה את מסע העליות שלה.

במהלך הימים והשבועות הקרובים אתה עשוי לראות את המניה שמכרת מתבססת במחיר שמכרת לאחר שהרווחת כמה עשרות אחוזים ולטפוח לעצמך על השכם. הרי אין הרגשה גרועה יותר מלראות מניה שמכרת ממשיכה לעלות.

האגו שלך יתנפח תמיד אם המניה שמכרת תרד מכאן ואילך והרי מי לא רוצה למכור בשיא? כולם רוצים ומי באמת מוכר בשיא? אף אחד! ומדוע בעצם? כי כולם מונעים על ידי העונג והכאב כלומר כל המשקיעים מחפשים את העונג ורוצים להרוויח אולם הרצון שלהם להימנע מכאב כלומר מהפסד במקרה דנן חזק יותר וגורם להם לגמור מוקדם. את ההשקעה כמובן ולקוות שלאחר שהם מכרו המניה תתחיל לרדת על מנת לקבל את חותמת ה "צדקתי".

ובכן אז אתה כבר מבין שלפעמים כשזה קורה ,כשמניה שבחרת יכולה לחולל מהפך אמיתי בתיק ההשקעות שלך כל מה שאתה זקוק לו זה לא למהר למכור אלא להישען לאחור על הכורסא ולהרוויח ולהרוויח ולהרוויח.

אל תשחט את התרנגולת שמטילה עבורך ביצי זהב לפני הזמן. אמץ את ההרגלים הרעים של המפסידים שרואים את המניה שלהם נשחטת ונקרעת ולא מוכרים (מכירה במקרה כזה היא כאב מעצם מימוש ההפסד דה פאקטו ומהכאב הזה כולם מנסים להימנע).

ראה את המניה שלך עולה ועולה ואל תמכור כי הרי אם תמכור תמיד מניות ברווח קטן לא יצמחו בתיק שלך מניות בעלות רווח ענק!

והנה כמה סימנים ראשוניים עבורך מתי כדאי להשתמש באסטרטגיית התרנגולת שמטילה ביצי זהב, כלומר לאפשר למניה שבחרת להעשיר אותך.

  1. תחילה מומלץ מאוד לקחת קורס השקעות למתחילים.
  2. על מנת לסמוך על מניה שהיא באמת החלה מהלך עליות ארוך אתה פשוט צריך להבין מדוע קנית אותה. המלצה של פלוני אינה מספיקה. אתה צריך באמת להבין ואפילו בקווים כללים  תחילה מהיכן יגיע הכסף.
  3. זה קורה ב90 אחוז מהמקרים בשוק טוב ,שוק עולה. מניות לא עולות לאורך זמן ובעוצמה ,בעשרות או מאות אחוזים בימי שפל ומשבר.בדוק את התקופה בה אתה נמצא לפני שתחליט שהגיע העת להטיל ביצים
  4. הבט שמאלה וימינה. הצץ במניות (קרא ספר על מניות) דומות ובמהלך העליות שהן עשו ועושות. האחיות של המניות הללו בארץ או בעולם יאמרו לך בדרך כלל לאן אפשר לצמוח ואם יש פוטנציאל בכלל ומתי.
  5. להאמין ולהבין  שכסף באמת יכול לצמוח בשווקים אבל חשוב יותר להבין שהרווח הגדול שלך בתיק יגיע ממניה אחת או שתיים או שלש. זהו .וכשזה  מתחיל לקרות יש להכין תבניות לאיסוף ביצים ולא סכין שוחטים.
  6. פירמידה – אפשר להשקיע סכום גדול ולמכור כל הדרך למעלה במנות קטנות כדי להקטין סיכון במניות המטילות ביצי זהב.
  7. פירמידה הפוכה – אפשר לקנות במנות  כל הדרך למעלה בלי להצטער שלא קנית יותר בפעם שעברה.
  8. עליה לאורך זמן יכולה להתרחש בחברה טובה כלומר בחברה בה יש הנהלה איכותית ואמינה. בחברה בה בעלי התפקידים בעלי עבר של דיווחים מעורפלים או כוזבים הכאב יגיע במהרה.
  9. מניה שתעלה לאורך זמן בעשרות אחוזים היא בדרך כלל מניה שתשבור את השיאים החדשים של עצמה פעם אחר פעם ולאו דווקא כזאת שירדה עשרות אחוזים ומתחילה לעלות.
  10. להאמין שזה אפשרי כי כמו שאומר השיר "מי שמאמין לא מפחד" ומאפשר לכסף שלו לצמוח.

מוגש כחומר למחשבה.

כל הזכויות שמורות.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email