עצמאות כלכלית

עצמאות כלכלית – איך להגיע לשם?

להלן 20 צעדים קטנים שיסייעו לך לגבור על הקשיים בדרך לעצמאות כלכלית משלך

 1. הבית והאווירה השורה בו הוא מקור הכוח הגדול שלך, הכוח שמאפשר לך לצאת ולכבוש את העולם.

על מנת להצליח בחיי העסקים שלך, אתה צריך לצאת בכל בוקר מן הבית בראש שקט, עם חיוך, ולדעת שבסוף יום העבודה אתה חוזר למקום שלו, נעים ומלא באהבה. מצב זה נותן לך את הכוחות להתמודד עם עולם העסקים (שלעתים יכול להיות קר, מנוכר, מכעיס וגם מפחיד). כמו מצבר ברכב, גם אנו צריכים להיטען באנרגיות חדשות מדי יום ומקור האנרגיה החשוב ביותר של העשירים טמון בחיק משפחתם.

 1. הימנע מרכילות ומלשון הרע. שיחות סרק ורכילויות אינן עוזרות אלא רק מזיקות.
 2. הכר את המגבלות שלך. לכל אחד מאתנו יש מגבלות שונות. ככל שנכיר אותן טוב יותר, נצליח להתגבר עליהן ולהימנע מטעויות.
 3. למד לבקש עזרה. שים את האגו בצד וכאשר אתה צריך עזרה, פשוט בקש אותה. ביום מן הימים גם אתה תחזיר לנותן העזרה ותיענה לבקשתו. בקשת העזרה עשויה לקצר את הדרך.
 4. למד לשאול. אם אינך מבין דבר מה, אל תתבייש לשאול ולקבל הסבר. אולי תיראה לרגע כלא מבין, אך לאחר מכן כבר תחכים. אם לא תבקש הסברים, אולי לא תיראה לרגע לא מבין- אך לעולם לא תדע את התשובה.
 5. דאג להעלות רעיונות שעולים במוחך על הכתב, סמוך למועד שבו עלו. פעמים רבות נעלמים רעיונות טובים כלעומת שבאו, עקב השכחה. רגע של השראה עשוי להביא להצלחה גדולה.
 6. לעתים, לא לקבל את מה שרוצים, זה סוג של מזל.

לרבים עצמאות כלכלית היא מחשבה קצת חדשנית. אם תחשוב לרגע לאחור, תמצא בעברך מקרים שבהם אמרת לעצמך: "איזה מזל שלא נכנסתי לעסקה הזו" או: "איזה מזל שלא קיבלתי את הלקוח הזה", ואכן, לעתים המזל פועל בצורה שונה, הפוכה. לכן, אם משהו ממש לא מסתדר ואינו מתכוון אליכם, אולי באמת כך צריך להיות.

 1. למד לסלוח- הכעס והנקם גורמים להרגשה שלילית ולבזבוז אנרגיות על דברים שלא יקדמוך לאף מקום. יכולת הסליחה היא תכונה אצילית- אמץ אותה.
 2. השקע בגופך. הגוף הוא, למעשה, המכונה הנושאת אותך ומאפשרת לך לתפקד ב קלו ת. אכול נכון, התאמן והתעדכן בחידושים בתחום.
 3. מידע הוא כוח. רכוש מידע באופן קבוע דרך העיתונות, האינטרנט, מגזינים וטלוויזיה. למד לאגור את המידע העיקרי ולהיפטר מהטפל.
 4. טפח את הצד הרוחני שלך. החלק הרוחני חשוב מאוד להתפתחות אישית ועסקית ובעל יכולת לספק את השקט הנפשי שיוביל לקבלת החלטות נבונות.
 5. אמץ את הנתינה. הנתינה יוצרת זרימה חיובית וככל שתתן יותר תקבל יותר. מעבר לכך, בעצם הנתינה ישנה הנאה גדולה והתרוממות רוח.
 6. החיבור עם אנשים מצליחים חשוב מאוד. לעתים קרובות ההצלחה מדבקת.
 7. הקשב לאינטואיציות שלך. לעתים יש להן יכולת לנבא את העומד לקרות מבלי שנדע להסביר איך וכיצד.
 8. למד להתגבר על הדאגה. חשוב לרגע כמה פעמים דאגת עד כדי חרדה וכמה פעמים הדברים מהם פחדת אכן התגשמו.
 9. לפני כל חתימה על מסמך או חוזה, הקפד לקרוא מה כתוב בו בתשומת לב רבה.
 10. כאשר אתה מפסיד בבורסה או בעסקה מסוימת, דאג לא להפסיד את השיעור.

המשקיעים בבורסה ובעולם העסקים מרוויחים כסף רב, אך גם מפסידים. ההפסד של העשירים הוא, למעשה, שכר הלימוד לשיעור שזה עתה קיבלו. ניתוח ההפסד ולמידה כיצד לא לחזור על הטעות, יגרום לעשירים להרוויח יותר ולהפסיד פחות בעתיד. לעומתם, ישנם רבים אחרים שימשיכו להפסיד פעם אחר פעם ע"י נקיטת אותה פעולה שגויה, ויתרחקו מהדרך אל העושר.

 1. לריבית כוח מדהים – אם תשקיע בכל יום דולר אחד בלבד במשך 56 שנים בריבית של 10% לשנה תקבל בתום התקופה מליון דולר!

עשירים רבים התעשרו כתוצאה מהפקדת סכומי כסף לטווח ארוך בריבית טובה. בארה"ב מסתובבים סיפורים אנושיים רבים על נשים וגברים שהגיעו לגיל הפנסיה עשירים במיליוני דולרים, וכל זאת רק כתוצאה מהפרשה קבועה של סכום כסף משכרם בכל חודש והפקדתו בריבית טובה. צמיחת הכסף בתוספת הריבית מדהימה ומתאימה לכל חוסך. אין צורך לדעת דברים רבים מדי, אין צורך לעקוב בכל יום אחרי ההשקעה, והסיכון הוא מהנמוכים שיש. עשה לעצמך גם אתה מנהג בדרך אל עצמאות כלכלית, וחסוך מדי חודש.

 1. שימוש בהלוואות כמנוף להצלחה הוא חלק בלתי נפרד מעסקאות גדולות ולא צריך לפחד משימוש בכלי זה.

מרבית האנשים אינם אוהבים "חובות" ומעדיפים לא לקחת הלוואות להשקעות. העשירים יודעים שהלוואות אלו הן המנוף להצלחה במקרים רבים. הלוואה שלקחת לבניית עסק חדש או לרכישת דירה להשקעה היא, למעשה, כמו תוכנית חסכון הפוכה. במקום להפקיד מדי חודש סכום כסף ולקבל בעוד מספר שנים סכום נאה, אתה מקבל כבר עכשיו את סכום הכסף ומחזירו מדי חודש. העסק שלך, שעבורו לקחת את ההלוואה (במידה והוא אכן עסק טוב) יחזיר אט אט את ההלוואה מדי חודש. בסוף התקופה- הדירה או העסק היו שלך. המנוף הזה "מקפיץ" אותך מספר שנים קדימה ומעניק לך אפשרויות רבות להתפתח אל עבר עצמאות כלכלית.

 1. לא תמיד חייבים להמציא את הגלגל. לפעמים יש להסתכל מסביב ולחקות את מתחריך. חידושים הם דבר חשוב מאוד, אבל לעתים אפשר וצריך לחקות את הצלחת האחרים.

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email